Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15985278
  • W tym roku: 469775
  • W tym miesiącu: 14237
  • Dziś: 833
  • Online: 35

Święto jeźdźców pod Zamkiem

 

Jurajski Olsztyn zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa - 16 października 2016 r., niedziela godz. 12.00 - błonia zamkowe przy Spichlerzu (wstępWstęp wolny

 

W programie: prezentacja ekip, wyjazd ekip w teren, wybór najładniejszej pary (jeździec + koń), pogoń za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego, grillowanie, wyścigi, konkursy, biesiada przy muzyce na żywo i ognisku rozpalonym przez zwycięzcę gonitwy, kiermasz ciast i nalewek, przygotowanych przez żony członków RC Częstochowa oraz moc innych atrakcji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Agnieszka Rylik, polska bokserka i mistrzyni świata w kick - boxingu, a obecnie dziennikarka sportowa.

Dodatkowo za okazaniem zaproszenia biesiada w Spichlerzu oraz niespodzianka z udziałem Urszuli Dudziak.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na międzynarodową wymianę młodzieży.

Imprezę pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizują: Gmina Olsztyn, Restauracja Spichlerz i Rotary Club Częstochowa.

Sponsorzy: PZU ZDROWIE, Dealer BMW Frank-Cars, Drukarnia - Introligatornia Udziałowiec, BGŻ BNP Paribas, Abart.pro, Elampki.pl

Hubertus

Nawiązujące do średniowiecznych tradycji święto leśników, łowczych i jeźdźców, odbywa się zazwyczaj na początku listopada - 3-go przypada dzień św. Huberta, patrona myśliwych. Obchodzone już od połowy XV wieku święto było najpierw wielkim polowaniem, które z czasem przekształciło się w zbiorową pogoń za lisem.

Obecnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem, przypiętym do lewego ramienia; kto to trofeum zerwie, wygrywa i do następnego Hubertusa jest zwycięzcą gonitwy, a za rok sam jest lisem.

--
Monika Kosielak
Kierownik
Referat Promocji i Turystyki

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach