Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16986763
  • W tym roku: 637854
  • W tym miesiącu: 73373
  • Dziś: 1430
  • Online: 87

Siatki tkane - komu i gdzie mogą się przydać?

Są wynalazkiem niezwykle użytecznym, a zarazem wszechstronnym, jeśli chodzi o zastosowanie. Istnieje wiele ich typów i podtypów, z czego każdy może być wykorzystany gdzie indziej. Są lekkie, solidne i stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli porówna się je z cenami innych materiałów. O czym mowa? Oczywiście o siatkach tkanych.

Siatki tkane są nie tylko użyteczne, ale również w wielu odmianach - niezwykle estetyczne (siatki ozdobne). Generalnie ich montaż to stosunkowo długofalowa inwestycja, ponieważ są trwałe, a ich konserwacja nie wymaga nazbyt wiele wysiłku.

Od wielu lat nieprzerwanie panuje stosunkowo duży popyt na ten rodzaj materiału, przy czym istnieje coraz więcej gałęzi przemysłu, gdzie siatki znajdują zastosowanie.

Zbuduj ogrodzenie z siatki

Posesje grodzone siatką to wciąż niezwykle powszechny obrazek, zwłaszcza jeśli mówimy o naszym kraju. Są nie tylko łatwe w montażu, trwałe i estetyczne, ale również charakteryzują się stosunkowo niską (w porównaniu do innego rodzaju ogrodzeń) ceną. Olbrzymim atutem ogrodzeń z siatki jest fakt, iż z powodzeniem można instalować je na gruntach nierównych, czego nie można powiedzieć o ogrodzeniach innego typu. Zdają egzamin zarówno jako ogrodzenia domowe, jak również działkowe oraz parkowe.

Rolnictwo i hodowla zwierząt? Czemu nie!

W zależności od typu siatki tkane mogą służyć jako sita do przesiewu różnego rodzaju pasz, ale też jako klatki dla mniejszych bądź większych zwierząt (choćby dla królików), czy jako domowe kojce (na przykład dla szczeniąt, które przez jakiś czas muszą pozostać bez naszej opieki).

Siatka jako element pojazdu

Świetnie sprawdzają się jako osłony celne, czy też osłony reflektorów, montowane na przykład w samochodach ciężarowych lub radiowozach. Bardzo często służą też jako przegroda wewnątrz samochodu lub jako element nadbudowy samochodowej.

Sito do przesiewania różnego rodzaju materiałów

Sita i siatki jednokarbowe kapitalnie sprawdzają się w przypadku przesiewania materiałów pokroju: żwiru, piasku, węgla, gryzu, żużlu i wielu innych. Natomiast z siatkami i sitami wielokarbowymi przesiejecie materiały charakteryzujące się wilgocią. Z kolei sita i siatki zgrzewane (o oczkach kwadratowych lub prostokątnych) to świetny sposób na przesianie materiałów średnioziarnistych oraz gruboziarnistych, takich jak rudy, kruszywa, węgiel czy koks.

Innymi przykładami branż, w których wykorzystywane są siatki, mogą być: przemysł chemiczny i farmaceutyczny. Ponadto siatki tkane często służą jako elementy moskitier czy jako osłony zapobiegające potrąceniom płazów na autostradach.

siatkizdrutu.pl

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach