Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15986686
  • W tym roku: 471183
  • W tym miesiącu: 15645
  • Dziś: 693
  • Online: 24

Lipcowy weekend z winem i sztuką w jurajskim Olsztynie

 

Wina i sery z Europy, koncert Elektrycznych Gitar, Any Andrzejewskiej oraz Pawła Łowickiego i film Dobry Rok - to tylko wybrane z wielu atrakcji Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina.

 

Na Festiwal, Gmina Olsztyn oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają w sobotę i niedzielę, 23-24 lipca 2016r., do centrum Olsztyna.

To pierwsza tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję kultury winobrania, sztuki ludowej i produktów regionalnych. Wśród kilkudziesięciu wystawców znajdą się właściciele winnic i browarów, a także importerzy, rękodzielnicy i producenci akcesoriów winiarskich. Będą również specjały lokalnej kuchni i koncerty.

Wszyscy chętni będą mogli wysłuchać rozmaitych prelekcji, takich jak:
• Historia wina - Wine Estate i Winnica Karoni
• Wino - lek bez recepty - Aneta Mazurek
• Jak łączyć wina z potrawami - redaktorzy magazynu Czas Wina
• Austriackie wina w polskiej kuchni - Wine Estate i Winnica Karoni
• Winiarskie tradycje Gruzji - Łukasz Słoniowski.

Całość uświetni między innymi: pokaz kulinarny Amina Fakhari - Kuchnia i Wino oraz nauka degustacji na wesoło. Będzie też kino pod gwiazdami z winem w roli głównej - czyli plenerowa projekcja filmu Dobry rok (reż. Ridley Scott).

Na scenie wystąpią: Ana Andrzejewska, Paweł Łowicki Band, Latino Lovers Amazing Cover Band, Duet akordeonowy AMALGALIS DUO, Zespół rozrywkowy AJD w Częstochowie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kłobucka oraz solistki: Julia Piasecka, Weronika Zielińska i Anna Bińczyk.

Wydarzenie zakończy się mocnym akcentem muzycznym - koncertem Elektrycznych Gitar z charyzmatycznym Kubą Sienkiewiczem (niedziela godz. 19.00).

Patronat merytoryczny związany z tematyką winiarską sprawują redaktorzy największego magazynu winiarskiego Czas Wina. Medialnie patronuje Gazeta Wyborcza, TVP3 Katowice i Radio Jura. O wydarzeniu można usłyszeć m.in. w RMF MAXXX i przeczytać w wielu portalach internetowych.

informacja za: Urzad Gminy Olsztyn

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach