Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16986580
  • W tym roku: 637671
  • W tym miesiącu: 73190
  • Dziś: 1247
  • Online: 90

Quo Vadis wirtualni turyści?

Nie da się ukryć, że wirtualne spacery to dość marne substytuty dla tradycyjnych metod zwiedzania miejsc i obiektów. O ile jednak teza ta dla jednych stanowi oczywistość, dla innych jest zaproszeniem do podjęcia wyzwania. Zachętą do włączenia się do wyścigu zmierzającemu ku urealnianiu wirtualnej rzeczywistości.

Na chwilę obecną wirtualne wycieczki oscylują gdzieś między funkcjonalnym narzędziem a efektownym gadżetem zwiększającym atrakcyjność stron internetowych. Owszem, zbiór panoram sferycznych złożonych w wirtualny spacer wzmaga realizm, pozwala oglądającemu czuć bliskość oglądanego miejsca, „zanurzyć się" w nim.

Niemniej jednak to wciąż za mało. Naturalna ludzka potrzeba doskonalenia podpowiada, że wciąż nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

Odbyć podróż, nie ruszając się z fotela.

Teoretycznie jest to możliwe także i teraz. Tyle, że forma wciąż pozostawia wiele do życzenia. Pojawiają się jednak firmy, które tę formę ulepszają. Kamieniem milowym mają być gogle VR. Dzięki nim wirtualne spacery mają wykonać niesamowity skok jakościowy.

Sami sobie wyobraźcie: po włożeniu gogli przenosicie się na malowniczą plażę. Przed sobą macie rozległą połać morza, za sobą efektowną panoramę miasta. Dołączcie do tego zapach morskiej bryzy oraz wiatr smagający Wasze policzki. Efekty generowane przez dodatkowe elementy 5D, w tym przypadku przez dmuchawy.

Zarezerwuj hotel na wirtualnym spacerze

Istnieją już hotele, które w ten sposób zapraszają potencjalnych gości do zapoznania się z wnętrzem hoteli. Któż z nas nie zna uczucia rozczarowania, kiedy to hotelowy pokój, który na fotografiach prezentował się bardzo korzystnie, w rzeczywistości wygląda dużo gorzej? Wirtualny spacer po hotelu da niewątpliwie bardziej miarodajny ogląd niż standardowe fotografie 2D. Na chwilę obecną trwają pracę nad systemami, które prócz wirtualnego zwiedzania hotelowych pokoi umożliwią ich rezerwację.

Wyrusz w wirtualną podróż po kosmosie

Popyt na tak unikalne przeżycie, jakim jest podróżowanie w przestrzeni kosmicznej, jest ogromny. Nawet jeśli symulowanie stanu nieważkości wydaje się niemożliwe, tak same wrażenia wizualne stanowić mogą nie lada frajdę. Wydaje się zatem, że przestrzeń kosmiczna może stanowić najbardziej pożądany cel wirtualnych wycieczek.

więcjej na inwentaryzacja3d.pl

Perspektywy rozwoju turystyki wirtualnej robią wrażenie. Choć nie zawsze jest to wrażenie pozytywne. Istnieje bowiem obawa, że to nic innego, jak kolejny krok do jeszcze głębszego zanurzenia się przez ludzkość w wirtualnej rzeczywistości. Innymi słowy, następne narzędzie do upośledzania naszych rzeczywistych relacji interpersonalnych. Ale to już temat na osobny wpis...

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach