Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15986884
  • W tym roku: 471381
  • W tym miesiącu: 15843
  • Dziś: 891
  • Online: 192

Biegi krosowo-górskie w Olsztynie

 

Koźla Piątka - czyli ponad pięciokilometrowy bieg krosowo-górski po raz pierwszy odbędzie się w jurajskim Olsztynie już w sobotę, 2 kwietnia 2016 r.

 

Zawody na pewno przypadną do gustu miłośnikom biegania, którzy szukają czegoś z gatunku ekstra. Trasa biegu głównego na dystansie 5555m prowadzi bowiem przez malownicze wzgórza z ostańcami i obfituje w liczne podbiegi oraz zbiegi. Biegnie po ścieżkach o nawierzchni liściastej, piaszczystej oraz po drogach polnych.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na błoniach zamkowych, przy głównej bramie. Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali bogaty pakiet startowy, w którym są m.in.: okolicznościowy kubek, worek sprzętowy, bandana oraz moneta z wizerunkiem Zamku Olsztyn. Na wszystkich, którzy ukończą bieg główny czekać będą także wyjątkowe medale przygotowane przez Mennicę Królewską. Jeśli dla niektórych wrażeń będzie za mało - a zachowają jeszcze trochę sił - organizatorzy przygotowali jeszcze ... jeden bieg.

- Drugi start nastąpi za godzinę i czterdzieści pięć minut po biegu głównym. Będzie to dwustumetrowy podbieg na wzgórze zamkowe. Taki sprawdzian powinien dać się we znaki nawet doświadczonym biegaczom, a jednocześnie to dodatkowa porcja emocji dla uczestników i kibiców - mówi była Mistrzyni Polski w Maratonie Edyta Lewandowska, która jest ambasadorką premierowej imprezy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorzy Koźlej Piątki zaplanowali również biegi dla dzieci na dystansach od 150m do 1000m. Zapewniają też, że impreza ma charakter nie tylko sportowy, ale jest skierowana do całych rodzin. Dodatkowo zaplanowano m.in.. koncert zespołu Regenese i ognisko.

Wydarzenie pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizują: Fundacja E.L.ite Sports, Gmina Olsztyn i GOSiR w Olsztynie.

Zapisy i więcej informacji na: www.kozlapiatka.pl Imprezę biegową połączono z VI edycją Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking, na który można się zapisać poprzez strony: www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.podkowa-janow.pl

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach