Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15242236
  • W tym roku: 806631
  • W tym miesiącu: 53308
  • Dziś: 56
  • Online: 62

12. Noc Kulturalna

 

10 października w Częstochowie odbędzie się już 12. Noc Kulturalna. Program imprez jest jak zwykle bardzo bogaty.

 

90 imprez w 36 miejscach za 15 zł - to oferta XII Nocy Kulturalnej w Częstochowie. Początek - dokładnie 17.48, na placu Biegańskiego. Do godz. 4 rano będzie się można bawić w częstochowskich klubach i instytucjach kultury. W programie jest najwięcej imprez muzycznych.

Plac Biegańskiego
godz. 17:48 - Uroczyste rozpoczęcie 12. Nocy Kulturalnej
godz. 18:00-00:00 - Finał konkursu na projekt i realizację instalacji artystycznej

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej,
Aleja Armii Krajowej 23/25
godz. 23:00 -Spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca, choreografia: Włodzimierz Kuca

Bar 0-34, Aleja Najświętszej Maryi Panny 28
godz. 21:00-22:00 - Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich ekip
godz. 22:00-23:00 - Pokaz iluzjonistyczny Dawida Nabiałka
godz. 21:00-00:00 - DJ Czill

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego, Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
godz. 21:00 - Koncert projektu Brzoska i Gawroński

Boulangerie, ul. śląska 3/5
godz. 18:00-22:00 - Obudź kreatywność - włącz drukarkę 3D
20% zniżki na całą ofertę Boulangerie po okazaniu karnetu 12. Nocy Kulturalnej

Cafe Belg, Aleja Najświętszej Maryi Panny 32
godz. 20:00 - "Przybij Fotkę" - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wystawa prac
godz. 23:00 - Koncert Mikser&Instrumenty
godz. 00:15 - After Party z DJ Marchew

Cafe Skrzynka, ul Dąbrowskiego 1
godz. 21:30 - Koncert Any Andrzejewskiej i Michała Rorata

Cafe 29, Aleja Najświętszej Maryi Panny 29
godz. 19:30 - Koncert zespołu PH Trio

Cinema City, Aleja Kościuszki 5
godz. 22:00, 23:00 i 00:00 - "Nocne trailowanie. Maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych"

CNT "SNAKE DANCE", Aleja Najświętszej Maryi Panny 21/7
godz. 18:00-21:00 - Nocny BBOY JAM - zawody break dance w formule 1vs1

Galeria of-art, Aleja Najświętszej Maryi Panny 6
godz. 18:00-21:00 - Wernisaż wystawy Stanisława Marka śledzińskiego

Kamieniczka, ul. Targowa 1
godz. 19:30 - Samuraje i Kwiat Wiśni. "Poza obrazem". O malarstwie japońskim opowiada Mariusz Szmerdt.

Klub Rura, Aleja Najświętszej Maryi Panny 38A
godz. 21:00-22:30 - HEK
godz. 22:00-23:00 - FUGATO (muzyka klasyczna na patio)
godz. 22:30-00:00 - BIERNASKI
godz. 00:00-01:00 - MINt
godz. 01:00-02:30 - NOVIKA & MR.LEX
godz. 02:30-04:00 - THOMAS LANGNER
godz. 04:00-06:00 - MARYO

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19
godz. 22:30 -Koncert śpiewak Grotesque
godz. 18:00-22:00 - Wieczór gier planszowych

Klubokawiarnia Pestka, Aleja Najświętszej Maryi Panny 37
godz. 18:00 - Teatr Seniora: czytanie fragmentów dramatu "Dziób w dziób"
z akompaniamentem Jacka Stawiarskiego

Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36
godz. 18:00- Start konkursu fotograficznego "Nocni Łowcy"
godz. 19:30-20:00 - Występ uczniów Społecznej Szkoły Baletowej
godz. 22:00 - "Październik"- taperka w wykonaniu Antoniego "Ziuta" Gralaka, Janusza "Yaniny" Iwańskiego, Bartłomieja Olesia i Marcina Olesia
godz. 00:00 - Finał konkursu fotograficznego "Nocni Łowcy"

Lomobar, Aleja Wolności 2/4
godz. 19:30 - Koncert projektu SOK z LEMONEM

Lunchownia, ul. Waszyngtona 18
godz. 18:00-19:30 - "Bajkolandia - słuchaj, rysuj, działaj" - zabawy dla 4-6 latków prowadzi Małgorzata Januszewska

Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:00 i 22:00 - "Miłość. Edward Dwurnik w Częstochowie" - oprowadzanie kuratorskie po wystawie, wszystkie sale MGS
godz. 19:00-1:00 - "Ożywianie obrazu" - instalacja/akcja plastyczna/zabawa z udziałem widzów, Sala śląska MGS
godz. 22:00 i 23:00 - "Mechanizm" - spektakl choreograficzny, choreografia: Paulina Szczubidło, Sala Poplenerowa MGS
godz. 21:00-1:00 - Dj BizBeat gra muzykę, Sala Poplenerowa MGS
godz. 19:30, 20:30, 21:00 - "Kobieta zmienną jest" - pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta, Sala Gobelinowa MGS

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45
godz. 18:00-24:00 - "Muzyczne delicje" - spotkanie z przebojami, które nami kręcą
godz. 18:00-19:00 - Projekcja bajki "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie" ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach wystawy "Bajki trzydziestolatków. Kultowe animacje i seriale lat 80. i 90."
godz. 20:00-21:30 - Koncert zespołu OPA
godz. 22:00-24:00 - Projekcja filmów Krzysztofa Kasprzaka "Częstochowa lata 60.,... lata 70. ...lata 80."
godz. 19:00-21:00 - "Podniebna pasja. Jerzy Ostrowski modelarski mistrz z Częstochowy"- spotkanie na wystawie z pasjonatami lotnictwa, członkami Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego oraz członkami Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Częstochowskim

Muzeum Częstochowskie - Centrum Promocji Młodych, Aleja Wolności 30
godz. 18:30 -Więcej kultury! - video reportaż z muzyką na żywo
godz. 20:00-22:00 - Zostań memem Marty Frej
godz. 20:00-22:00 - MemMachina - memy w wirtualnej rzeczywistości od mindhelix.pl - interaktywna wystawa prac Marty Frej
godz. 01:00 "Krzesła" E. Ionesco - spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem, w reżyserii Beaty Gendek-Barhoumi

Muzeum Częstochowskie - Galeria Dobrej Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47
godz. 19:00-21:00 - Spotkanie na wystawie VI Konkursu Sztuki Ludowej "Z tradycji wzięte, na nowo wycięte"

Muzeum Częstochowskie - Multicentrum "Zodiak", Park im. Stanisława Staszica
godz. 18:00-19:40 i 20:00-21:40 - "Dawniej i dziś" - spotkania z historią realizowane w formie zajęć artystycznych i technicznych; konieczna wcześniejsza rezerwacja

Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja", Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
godz. 20:30 - Projekcja filmu "Za jakie grzechy, dobry Boże"
godz. 22:15 - Projekcja filmów krótkometrażowych "EuroShorts"
godz. 23:45 - Projekcja filmu "Dzikie historie"

Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater", ul. Dąbrowskiego 1
godz. 18:00 - "Listy ze świata - Częstochowska sztuka kochania" - premiera spektaklu Wojciecha Kołsuta i Wojciecha Kowalskiego, aukcja obrazów powstałych podczas spektaklu
godz. 21:30 - Koncert hip hopowy zespołu Wszystko Jasne
godz. 00:00 - Noc Muńka Staszczyka - spotkanie z artystą
godz. 02:00 - HOLYŁUD - Dubbingowe Show Teatru Improwizacji TDI

Piwiarnia, Aleja Najświętszej Maryi Panny 31
godz. 21:00-23:00 - Biesiada Historyczna

Pizzeria Allegro, ul. Czartoryskiego 17
godz. 21:00 - Występ Łukasza Pilśniaka
godz. 21:20 - Występ Marty Niciejewskiej
godz. 21.45 - "Ballada ma się dobrze" koncert Pawła Łowickiego z zespołem, gość wieczoru - Marta Niciejewska

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)
godz. 21:00 - Koncert Zespołu Rusty Rain
godz. 22:00 - Koncert Zespołu Enternal Spirits

PUB Sportowy Stacherczak, Aleja Kościuszki 1
"Etno Electro Show":
godz. 18:00 - Warsztaty bębniarskie: rytmy i bębny zachodnioafrykańskie oraz arabskie. Prowadzenie DyzDyzio i Von Szkopenhauer.
godz. 20:30- Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy "Wild tribe"
godz. 21:00 - T.etno - projekt muzyczny Tomasza Drozdka, połączenie dawnych instrumentów etnicznych i współczesny sprzęt elektroniczny
godz. 22:00 - DJ RDK/Benny S - set z muzyką klubową: techno, minimal, progressive
godz. 23:00- DJ Nexy- gwiazda wieczoru, mikstura różnych wariantów współczesnej muzyki house, tech house, techno i progressive
godz. 00:00 - Etno Electro Show - jam session łączący muzykę klubową oraz etniczną
- Dj's: Nexy/Benny S/Wojtas
- muzycy: Tomasz Drozdek (T.etno)/DyzDyzio/Von Szkopenhauer
- taniec: "Wild tribe"
- wizualizacje: VJ Panoptikum

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a
godz. 18:30-22:00 - Międzynarodowa Wystawa Plakatu Jazzowego
godz. 20:30 - Koncert jazzowy zespołu Mikrokolektyw

Rue de Foch, ul. Focha 10
godz. 20:00 - Koncert Fugato

Teatr From Poland, Aleja Najświętszej Maryi Panny 2
godz. 20:00 - "Kontrasty" - pokaz tańca irlandzkiego Irish Steps połączony z koncertem zespołu Carura
godz. 21:00 - Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
godz. 22:00 - Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Latające Pięści
godz. 23:00 - Jam Session w TFP
godz. 00:00-04:00 - Back to the 80's & 90's - dj's Dark Asylum Team i goście

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15
godz. 20:00 - Spektakl "Dwie Panny" - Teatr ANIMAGIA z Żytna, reżyseria: Michał Zaskórski (Scena Kameralna im. Iwo Galla)
godz. 22:00 - Spektakl "W starych dekoracjach", reżyseria: Igor Gorzkowski (Scena duża)

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a
godz. 18:00-20:00 - Spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem
godz. 20:30-21:30 - "NASZA KLĄTWA"- pokaz filmu i spotkanie z montażystką filmu Justyną Król
godz. 22:00-23:30 - PODRÓŻE - "TRYLOGIA ALPEJSKA" - spotkanie z Łukaszem Dudkiem i Jackiem Matuszkiem

Zespół Szkół Technicznych, Aleja Jana Pawła II 126/130
godz. 18:00-2:00 - Konkursy fantastyczne
godz.18:00-2:00 - Panele dyskusyjne
godz. 18:00-2:00 - LARPy
godz. 18:00-2:00 - Warsztaty medyczne
godz. 20:00-0:00 - Terenowa gra medyczna
godz. 18:00-04:00 - ULTRASTAR - przednia zabawa dla amatorów śpiewania i nietypowego karaoke
godz. 18:00-4:00 - Nocne granie w gry planszowe
godz. 18:00-4:00 - Nocne granie w gry karciane
godz. 18:00-21:00 - Turniej piłkarzyków
godz. 21:00-0:00 - Turniej ping ponga
godz. 18:00-4:00 - Turniej Warhammer Fantasy Battle

Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dziedziniec szkoły, ul. Sułkowskiego 1
godz. 19:00 - Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach