Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16024032
  • W tym roku: 508529
  • W tym miesiącu: 11072
  • Dziś: 928
  • Online: 30

Kraków jesienią też jest piękny! Poznaj najlepsze rodzinne atrakcje

Kraków to wspaniałe miasto, które przez cały rok oferuje swym gościom i mieszkańcom szereg atrakcji. Zimą zachęca do zgłębiania tajników swej historii poprzez szereg tematycznych wycieczek "Przyjaciół Krakowa, a fanom aktywnego wypoczynku proponuje zabawę na lodowiskach. W okresie wiosennym i letnim zaprasza do wielu wypraw na kopce, do ZOO, Lasku Wolskiego, Ogrodu Botanicznego, a także na spacery po Starym Mieście. Jesienią Kraków i jego okolice również są bardzo urokliwe. Warto tam przyjechać całą rodziną, by ciekawie spędzić wspólnie czas. Na brak atrakcji na pewno nikt nie będzie narzekać, bo jest z czego wybierać…

Kraków, niezależnie od pory roku, większości z nas kojarzy się z Rynkiem Głównym, Sukiennicami, Kościołem Mariackim i pomnikiem Adama Mickiewicza. To obowiązkowe miejsca, które należy zwiedzić, przebywając w tym Królewskim Mieście choćby przez jeden dzień. Planując podróż do Krakowa jesienią warto wcześniej zastanowić się, jakie atrakcje wybrać, aby były one interesujące nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Idealna pora na Wawel

Każdego, kto odwiedza Kraków nie może ominąć wyprawa na Wawel. Zwiedzanie zamkowych komnat, przepięknej Katedry czy krypty św. Leonarda z grobowcami królów polskich to idealny pomysł na jesienne, chłodniejsze dni. Gdy aura okaże się jednak bardziej łaskawa, wycieczkę taką można śmiało poszerzyć o Smoczą Jamę (szczególnie atrakcyjną dla najmłodszych członków rodziny), wawelski dziedziniec, "miejsce mocy, czyli wawelski czakram bądź też rekreacyjną przechadzkę wiślanymi bulwarami. Doskonałym sposobem na miłe spędzenie czasu w gronie rodziny jest także rejs statkiem po Wiśle.

Podziemne tajemnice Krakowa

Niebywałą atrakcją turystyczną w Krakowie są podziemia krakowskiego rynku. Miejsce to przeżywa jesienną porą prawdziwe oblężenie, gdyż oferuje odwiedzającym je turystom szereg wspaniałych ekspozycji. Rekonstrukcje dawnych dróg i infrastruktury miejskiej, grafiki, ryciny i hologramy powodują, że podziemia Krakowa niczym nie przypominają nudnawych muzeów z drętwymi wystawami i filcowymi kapciami. Krótko mówiąc – koniecznie trzeba tam pójść!

Jesienny łyk kultury i sportu

Fanom kultury i sztuki Kraków również oferuje jesienią moc atrakcji. Liczne teatry, kina i kluby przygotowują specjalnie dostosowaną do tej pory roku ofertę filmów, spektakli i innych wydarzeń, a hale widowiskowe, centra kongresowe, opera czy filharmonia proponują udział w licznych jesiennych koncertach i festiwalach. Dla dzieci idealnym miejscem na tego typu rozrywkę będzie z pewnością słynny Teatr Lalki, Maski i Aktora "Groteska.

Sportowy Kraków? Ależ tak!

Kraków nie zapomniał też o fanach sportu, którym zapewnia jesienią niezapomniane emocje na stadionach Wisły lub Cracovii. Wbrew pozorom, jesienna aura sprzyja także aktywnemu wypoczynkowi w Krakowie. Obiekty takie, jak Park Wodny, Park Trampolin, strzelnice, ścianki wspinaczkowe czy hale sportowe pozwalają na niezwykle aktywne spędzanie jesiennych dni w grodzie Kraka. Dla osób szukających mocniejszych wrażeń organizowane są również inne, bardziej emocjonujące, atrakcje – na przykład wyścigi gokartów, wyścigi motocrossowe czy skoki na bungee.

Nieważne gdzie, ważne z kim!

Przed przyjazdem do Krakowa pamiętajmy o zapewnieniu sobie wygodnego noclegu, w którym spokojnie wypoczniemy po podróży i wielu godzinach zwiedzania. Jedną z ciekawszych opcji na nocleg dla całej rodziny w Krakowie jest komfortowy apartament blisko centrum. Jeśli zaś chodzi o atrakcje turystyczne, to w Krakowie ich nie brakuje, a jesienne dni, nawet te deszczowe, w Królewskim Mieście wcale nie muszą być nudne. Najprostszym pomysłem na spędzenie czasu w Krakowie jesienią może być nawet spacer Plantami i tak naprawdę nie jest ważne to, gdzie pójdziemy. Najważniejszy jest bowiem fakt, iż spędzimy ten czas wspólnie z tymi, których kochamy.

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach