Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16402468
  • W tym roku: 53559
  • W tym miesiącu: 53559
  • Dziś: 587
  • Online: 41

Urlop w Kościelisku – zobacz Tatry z najpiękniejszej strony!

Szukasz idealnego miejsca do wypoczynku w górskiej atmosferze? W takim przypadku Tatry to doskonały kierunek! Nie musisz jednak wcale wybierać się do Zakopanego, które, w opinii wielu, utraciło już swój unikatowy charakter. Masz inne propozycje, zaledwie 10 minut jazdy samochodem od Zakopanego znajduje się malowniczy zakątek, który jest pełen ciszy i spokoju – to Kościelisko.

Kościelisko to wieś podhalańska położona w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego. Zabudowania wsi w dzielnicy Kiry dochodzą także do dolnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach. W przeszłości na terenie Kościeliska znajdowały się osady pasterskie, które nazywane są polanami – stąd też potoczna nazwa miejscowości: Polany. Dzisiaj ma ona głównie charakter wypoczynkowy i składa się z 21 osiedli odpowiadających dawnym osadom. Z Kościeliska pochodzą między innymi Jan Krzeptowski (Sabała), Stanisław Nędza-Kubiniec czy Sebastian Karpiel-Bułecka.

Atrakcji jest tu zawsze pod dostatkiem o każdej porze roku. To idealny kierunek dla miłośników przemierzania górskich szlaków. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na przepiękną Dolinę Chochołowską, która na wiosnę pokryta jest dywanem krokusów tworzących niezapomniany widok. Również na turystów czekają takie atrakcje jak Morskie Oko, Giewont, Kasprowy Wierch, Gubałówka, Staw Smreczyński czy Droga pod Reglami, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. Zarówno początkujący, jak i doświadczeni amatorzy turystyki górskiej znajdą tutaj coś dla siebie.

Zima zaprasza przede wszystkim miłośników narciarstwa zjazdowego, biegowego oraz snowboardu. Najpopularniejszą stacją narciarską jest Polana Szymoszkowa, która latem przemienia się w Kąpielisko Woda wykorzystujące ciepłą wodę z odwiertu geotermalnego. Również dostępne są nowe trasy narciarstwa biegowego. Dostępne są także Stacja Narciarska Witów-Ski oraz kilka innych wyciągów narciarskich w okolicy. Co ważne, są tutaj też nowe trasy narciarstwa biegowego, dlatego Kościelisko będzie również doskonałym kierunkiem dla amatorów tej dyscypliny.

Oczywiście, to jeszcze nie wszystkie atrakcje czekające w Kościelisku na turystów. Poza tym dostępne są kuligi, psie zaprzęgi, parki linowe, Krupówki z licznymi sklepami, spływ przełomem Dunajca, ponadto liczne zabytki architektury i muzea: Kaplica Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w Kirach, Kościół św. Kazimierza, Chałupa Sabały, Galeria Władysława Hasiora czy Muzeum Tatrzańskie.

Kościelisko jako miejscowość o charakterze turystycznym ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową. Do dyspozycji są liczne kwatery, pensjonaty, wille oraz hotele. Gdy poszukujesz komfortowego miejsca do przenocowania, także dla całej swojej rodziny, wtedy wybierz Pensjonat Tatry. To nie tylko wygodne pokoje, ale również pyszna kuchnia oraz dodatkowe usługi, w tym zabiegi rehabilitacyjne.

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach