Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16024058
  • W tym roku: 508555
  • W tym miesiącu: 11098
  • Dziś: 954
  • Online: 31

Jurajska Jatka w Olsztynie

 

W sobotę, 10 października w Olsztynie i okolicy odbędzie się Jurajska Jatka czyli pierwsza edycja ogólnopolskiego biegu terenowego na orientację.

 

Formuła "na orientację" polega na tym, że zawodnicy nie poruszają się po z góry narzuconej trasie, lecz muszą wyznaczyć ją samodzielnie tak, aby zaliczyć jak największą liczbę wyznaczonych punktów kontrolnych - najlepiej wszystkie - w możliwie najkrótszym czasie.

Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch dystansach: 25 oraz 50 kilometrów. Są to wartości orientacyjne i dotyczą trasy pokonanej optymalnymi wariantami.

Start odbędzie się na rynku w Olsztynie o godzinie 9.00 rano dla dystansu 50 km i o godz. 10.00 dla dystansu 25 km. Meta zlokalizowana będzie przy hali sportowej w Olsztynie przy ul. Zielonej 66.

Trasa biegu przygotowana będzie tak, aby praktycznie w całości pokonywana była w terenie leśnym i po drogach nieutwardzonych. Lokalizacja punktów kontrolnych została wybrana tak, aby były one jak najciekawsze - zarówno pod względem przyrodniczym, krajobrazowym jak i sportowym.

Zapisy na stronie www.jurajskajatka.pl oraz w dniu poprzedzającym bieg w godzinach 17.00-22.00 i w dniu startu od godz. 6.00 do 8:30 rano.

Organizatorem wydarzenia jest grupa pasjonatów biegania z Warszawy. Kontakt: Zbyszek Warakomski, tel. 504 021 341, zbyszek@warakomski.pl

Partnerami biegu są: Gmina Olsztyn i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Dodatkowego wsparcia udzielają Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Złoty Potok.

Patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Radio Jura, Życie Częstochowy, Częstochowski Portal Sportowy.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach