Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15982278
  • W tym roku: 466775
  • W tym miesiącu: 11237
  • Dziś: 716
  • Online: 51

Pokaz rycerski i odsłonięcie tablicy

Zarząd Wspólnoty Gruntowej serdecznie zaprasza na uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie (9 sierpnia o godz. 12.00 podczas Mszy odpustowej) oraz pokaz rycerski na wzgórzu zamkowym.

 

W programie wydarzenia:

- uroczysty przemarsz rycerzy i członków zarządu w barwnych strojach z zamku do kościoła,

- odsłonięcie i poświęcenie przez Arcybiskupa Wacława Depo pamiątkowej tablicy o treści :

"W HOŁDZIE KASPROWI KARLIŃSKIEMU WIELKIEMU PATRIOCIE, KTÓRY W ROKU 1587 W OBRONIE ZAMKU OLSZTYŃSKIEGO PRZED WOJSKAMI ARCYKSIĘCIA MAKSYMILIANA HABSBURGA POśWIĘCIŁ ŻYCIE SWOJEGO SYNA"

- udział rycerzy w Mszy świętej,

- od godz. 16:00, w ramach biletu wstępu na zamek, odbędzie się pokaz rycerski na błoniach zamkowych.

W ramach pokazu grupa rekonstrukcyjna Podolskiego Regimentu Odprzodowego sprawi, że Zamek, jak również zwiedzający przeniosą się w czasie do XVII w. - przez cały czas trwania widowiska każdy kto odwiedzi Zamek będzie mógł zobaczyć i wziąć udział w życiu obozowym, przymierzyć stroje z epoki, napić się kawy parzonej na dawny sposób.

Białogłowy opowiedzą jak to dawniej bywało, pokażą czym się zajmowała kobieta. Nieco dalej, plac ćwiczebny gdzie najdzielniejsi z naszych wojów raczą sposobić się do walki we władaniu szablą zapraszając zwiedzających do nauki, nieopodal przy stołach zapici szlachciurzy wszczynać burdy będą (pokaz walki szablą na wesoło), lać się po łbach i o dziewki zakładać, w ruch pójdą stoły, szable i pistolce.

Małopolska Chorągiew Husarska porządku pilnować zechce, Pancerny ze swym jastrzębiem czujnym okiem spoglądać będzie czy nikt nie atakuje, Namiestnik wraz z młodym i urodziwym husarzem podbijać niewieście serca konno będą popisując się kunsztem jeździeckim. Artylerii na wiwat strzelać każą z armat i pistolców. A na zakończenie oczywiście warta honorowa na Mszy odpustowej stanie.

źródło:olsztyn-jurajski.pl

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach