Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15985281
  • W tym roku: 469778
  • W tym miesiącu: 14240
  • Dziś: 836
  • Online: 35

święto Pstrąga Złoty Potok 2015

 

Pierwszy weekend sierpnia (sobota- niedziela)
1 - 2 sierpnia 2015 r.

 

Miejscowość Złoty Potok w gminie Janów to "Złota Kraina Pstrąga". Tutaj w 1881 roku przywieziono do Europy, po raz pierwszy, ikrę Pstrąga Tęczowego i tutaj w najstarszej europejskiej pstrągarni, która działa do dnia dzisiejszego, nastąpił pierwszy wylęg pstrągów. Pstrągarnia Raczyńskich handlowała pstrągiem na całym kontynencie i stąd ta królewska, złotopotocka ryba znalazła się na stołach całej Europy. Dlatego od 1995 roku na Błoniach w Złotym Potoku odbywa się corocznie , w pierwszy weekend sierpnia, impreza plenerowa pod nazwą "święto Pstrąga". J

est to impreza rodzinna z dwudniowym programem scenicznym, podczas którego występują znane polskie zespoły szantowe i jazzowe. Występują polscy i zagraniczni piosenkarze oraz zespoły taneczne. Dla dzieci organizowane są konkursy plastyczne "Prośba do Złotej Rybki" oraz muzyczny "Plusk Złotej Rybki" i turystyczny "Wiedzy o Złotej Krainie Pstrąga". Dla maluchów mamy co roku bajki sceniczne. W trakcie festynu organizowane są konkursy rodzinne , które cieszą się wielką popularnością; "Bieg z Pstrągiem" czy "Rzut Podkową" w którym ustanowiliśmy krajowy rekord do księgi osobliwości. Przez dwa dni odbywają się także profesjonalne Zawody Wędkarskie w kategorii dla dorosłych i młodzieży.

Ogromną popularnością cieszy się konkurs kulinarny dla publiczności "Królewski Pstrąg na 24 sposoby", który polega na odgadnięciu po smaku nazw 24 potraw z pstrąga. Co roku odbywają się pokazy gastronomiczne przygotowania potraw z pstrąga, które prowadzone są przez znanych telewizyjnych prezenterów kulinarnych. W trakcie imprezy odbywają rajdy piesze i konne "Złotą Krainą Pstrąga". Imprezie towarzyszą Turnieje Piłki Nożnej i Turnieje Piłki Plażowej. Jurajskie kuchnie regionalne na festynie oferują kulinarny produkt regionalny - pstrąga, przyrządzonego na kilkanaście sposobów.

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach