Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16986750
  • W tym roku: 637841
  • W tym miesiącu: 73360
  • Dziś: 1417
  • Online: 93

Szczyt pielgrzymkowy w Częstochowie.

 

Miasto przygotowuje się do pierwszego w tym roku szczytu pielgrzymkowego i uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku do Częstochowy wejdzie ponad 100 tys. pątników.


Przygotowano m.in. miejsca parkingowe, przenośne kabiny WC, punkty czerpania wody pitnej, dodatkowe kontenery i kosze na śmieci, drogi ewakuacji medycznej. Miejski Zarząd Dróg i Policja zapewnią bezpieczną organizację ruchu w strefie podjasnogórskiej, a policja i Straż Miejska bezpieczeństwo na trasach wejścia oraz podczas uroczystości.

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królowej Bony 1/3 zostanie uruchomiona izba przyjęć (w dniach 11.08 - 13.08 w godz. od 8 do 21; 14.08 - całodobowo). Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP na Parkitce będzie przygotowany do przyjęcia gości zagranicznych idących 14 sierpnia w pielgrzymce wojskowej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje parkingi. W razie potrzeb miejsca do parkowania samochodów będą również dostępne przy ul. Ks. Kordeckiego 99 (park wypoczynkowy "Lisiniec"), ul. Kubiny i gen. Wł. Sikorskiego (na przeciwko KMPSP).

Od 10 sierpnia przenośne kabiny WC ustawione będą na zieleńcu przy ul. Mstowskiej w pobliżu pętli autobusowej MPK (stadnina koni PEGAZ), przy skrzyżowaniu ulic Turystycznej z Mstowską, przy
kościele pw. św. Jana Dukli (ul. Mirowska 51/59), na rynku Starego Miasta orz na terenie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. Dzień później toi-toie staną od strony ul. 3-go Maja (na trawniku przy gruszy), na pasażu Bareły oraz na parkingu przy ul. Sikorskiego.

Punkty czerpania wody będą uruchomione od 5 sierpnia przy ul. Sikorskiego, 7 Kamienic, na Rynku Wieluńskim, przy Ks. Kard. Wyszyńskiego, ul. 3 Maja, w parku wypoczynkowym na Lisińcu i na skrzyżowaniu ul. Mstowskiej z ul. Wodociągową. Zdroje uliczne będą czynne przez całym czas w Al. NMP.

Źródło: UM Częstochowy

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach