Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15987253
  • W tym roku: 471750
  • W tym miesiącu: 16212
  • Dziś: 1260
  • Online: 52

Tour de Pologne w Czestochowie


Ponad tysiąc kilometrów przejadą uczestnicy tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Kolarze pojawią się również w Częstochowie. Relacja z wydarzenia dotrze do 54 krajów świata.

 

Tegoroczna 72. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia pod hasłem "Łączymy stolice". Uroczyste otwarcie wyścigu i start pierwszego etapu nastąpią na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, natomiast meta finałowego etapu i dekoracja zwycięzcy będą miały miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Kolarze pokonają w sumie 1076 kilometrów.

W Częstochowie pojawią się już drugiego dnia wyścigu (3 sierpnia). Kolumna Tour de Pologne przejedzie po starcie honorowym na placu Biegańskiego Aleją Najświętszej Maryi Panny, ul. Popiełuszki, alejami Jana Pawła II, Kościuszki, Wolności i Niepodległości, ul. Powstańców śląskich i Aleją Wojska Polskiego (DK-1). Po starcie "ostrym" na ul. Bugajskiej zawodnicy wyruszą z Częstochowy na liczącą 146 km (155 km od startu honorowego) trasę do Dąbrowy Górniczej, jadąc m.in. przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Głównym patronem medialnym jest Telewizja Polska, która przeprowadzi transmisje ze wszystkich etapów wyścigu. Oprócz tego na antenie TVP będą się pojawiały relacje z wyścigu, kroniki poszczególnych etapów, a także kulisy odsłaniające mało znane oblicze kolarskich zawodów. Tour de Pologne będzie również transmitowany przez Eurosport - za pośrednictwem tej stacji polski wyścig trafi do 54 krajów świata, a przekaz będzie realizowany w 20 wersjach językowych.

Kampania w Eurosporcie, realizowana przez Lang Team oraz Tauron, rozpoczęła się 4 lipca, w dniu startu Tour de France. W ciągu trzech tygodni na antenie stacji pojawi się ponad 50 spotów promujących polski narodowy wyścig kolarski. Część z nich będzie można obejrzeć podczas transmisji z najciekawszych etapów Tour de France na antenie Eurosportu, a część będzie emitowana w Eurosporcie 2 podczas wieczornych powtórek podsumowujących zmagania kolarzy na poszczególnych etapach Wielkiej Pętli.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach