Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16389775
  • W tym roku: 40866
  • W tym miesiącu: 40866
  • Dziś: 3086
  • Online: 29

Lampy Sollux - leczenie światłem

Nie od dziś znane są pozytywne oddziaływania światła na organizm człowieka. światłem leczyli już pierwsi rzymianie, słoneczne  kąpiele znane były więc od wieków. Ich zdrowotny wpływ na niektóre schorzenia skóry, zapobieganie krzywicy czy kojonie nastrojów został znacznie poszerzone o dodatkowe zalety. Współczesna światłoterapia w leczeniu wykorzystuje barwne filtry do leczenia wielu chorób. Do leczenia używa się więc również światła sztucznego. Dzięki temu leczy się nadciśnienie, depresję, cukrzycę oraz dolegliwości żołądka i wątroby.

Lampa na podczerwień - sposób działania

W lampach na podczerwień zastosowano pozytywne właściwości promieni podczerwonych. Warto jednak pamiętać, że lampa lecznicza ze swoimi przeciwbólowymi właściwościami zależna od rodzaju wybranego filtra. Filtry w kolorze czerwonym mają za zadanie rozgrzewać, powodując przy tym przekrwienie tkanek, co uruchamia w organizmie działania przeciwzapalnie. Stosowanie czerwonych filtrów zaleca się w sytuacjach przewlekłego stanu zapalnego. Co ważne, są w pełni bezpieczne dla pacjenta.

 

Lampa do naświetlania - bezpieczne stosowanie

Filtry w kolorze niebieskim mają za zadanie działać przeciwbólowo. Zalecany jest dla pacjentów, którzy zmagają się z dolegliwościami neuralgicznymi, związanymi ze stanami zapalnymi. Lampa lecznicza z tego rodzaju filtrem niweluje promieniowanie cieplne, które mogłoby grozić zwiększonym objawem zapalenia. W trakcie zabiegów lampa do naświetlania ustawiana jest w odległości około 30 centymetrów od miejsca nagrzewania przy naświetlaniach dotyczących konkretnego miejsca i w odległości ponad 100 cm przy naświetleniu ogólnym. Czas trwania takich zabiegów może zależeć od żarówki i jej mocy, oraz dolegliwości, które mają być zwalczone. Trzeba wziąć pod uwagę również intensywność działania, na którą składają się odległości lampy od organizmu i czasu jej ekspozycji. Bardzo ważne jest, by w sytuacjach naświetlania okolic twarzy i klatki piersiowej mieć ze sobą okulary ochronne na oczy.

 

Lampa lecznica - podczerwień dla Twojego zdrowia

W naturze źródłem promieniowania podczerwonego jest Słońce. Jego ciepło przenoszone jest pod postacią fal, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. W zabiegach podejmowanych na pacjentach wykorzystywane są żarówki o specjalnej budowie, tzw. lampy Sollux, których działanie polega na emisji podczerwieni. Wchodząca w skórę sprawia, że poprawie ulega cały jej układ immunologiczny. Emisja jest bezpieczna i nie sprawia pacjentowi żadnego bólu.

 

Lampa do naświetlania - wykorzystywanie w medycynie

Sposób funkcjonowania lampy Sollux sprawia, że dzięki naczynia krwionośne w miejscu naświetlania zaczynają lepiej funkcjonować. Szybciej pompowana krew w naczyniach krwionośnych umożliwia poprawę metabolizmu. Nasza przemiana materii ulega zwiększeniu, a organizm zaczyna pozbywać się toksycznych składników. Zakres fal zalicza się do promieniowania krótkofalowego. Oznacza to, że pacjent nie jest narażony na przyjmowanie niebezpiecznego dla organizmu ultrafioletu. Lampa na podczerwień spotykana jest w wielu gabinetach zdrowia, przychodniach, sanatoriach oraz u rehabilitantów. Wykorzystywane są w zabiegach związanych z fizykoterapią, światłoterapią i termoterapią. Lampa lecznica sprawdza się również w domowych warunkach. Bezpieczne i wygodne lampy Sollux nie sprawiają problemów w użytkowaniu. Zanim jednak podejmie się takie zabiegi samemu, zawsze warto uprzednio skonsultować się z lekarzem.

 

Lampa na podczerwień - wykorzystaj na Twoje dolegliwości

Dolegliwości bólowe powodowane są przez równego rodzaju urazy, kontuzje i przeciążenia. Możemy z nimi walczyć. Ogrzanie bolesnego fragmentu rozszerza naczynia krwionośne, co umożliwia szybszy dopływa krwi do tkanej. Tym samym wypłukuje związki odpowiedzialne za zapalenie. Efektem końcowym jest zmniejszenie się obrzęku i ostateczne ustąpienie bólu.

 

 

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach