Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15987066
  • W tym roku: 471563
  • W tym miesiącu: 16025
  • Dziś: 1073
  • Online: 193

Etnojura w Żarkach

W gminie Żarki powstało kolejne interesujące miejsce. Pracownia Etnojura przy ul. Leśniowskiej 26 zaprasza na wycieczki i warsztaty. Dawne metody wyplatanie wikliny, robienie lalek motanek, druku na tkaninie to tylko niewielki fragment działalności.

 

W każdym razie na pewno czeka nas tu wesoła zabawa z naturalnymi, ekologicznymi materiałami. To propozycja dla grup, rodzin, turystów indywidualnych. Wszystko pod okiem instruktorów i animatorów.

- Nie mamy zamku, ale wykorzystujemy swoje turystyczne położenie na Jurze i nasi mieszkańcy uwierzyli, iż połączenie turystyki i edukacji może przynieść bardzo dobry efekt - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Miniskansen Wsi Jurajskiej, Zagroda Maciejówka, czy u Strusia to już od dawna funkcjonujące produkty turystyczne. W ub. roku w Żarkach pojawiła się Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, w której każdy może wyprodukować własnego lizaka, w Przystani Leśniów są warsztaty robienia pizzy, a przyjazna dzieciom stajnia Jaroszówka zaprasza do poznanie życia koni.

Pracownia EtnoJura ruszyła od wtorku (21 kwietnia). Ma ofertę dla dzieci od 4. roku życia po młodzież licealną. - W zależności od oczekiwań turystów, ich wieku i upodobań dzieci, możemy zaplanować dowolne atrakcje. Pytamy tylko, ile lat będą mieć nasi goście oraz ile czasu chcą spędzić w Żarkach - mówi Dagmara Muszyńska, inicjatorka pracowni. - Programy spędzania wolnego czasu są już dostępne na stronie.

W nabliższą sobotę 2.05. zajecia pod hasłem Koszyk od A do Z. Zabawa dla dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Zajęcia w okresie jesienno-zimowym będą się odbywać w budynku. Atutem pracowni jest jednak rozległe zielone podwórko. Będzie wykorzystywane przy ładnej pogodzie. Na pewno w czerwcu, w ogrodzie będzie można przypomnieć sobie lub poznać dawne miejskie i wiejskie zabawy, posiłować przy robieniu powrozów i nie tylko.

Pracownia działa na rzecz grup zorganizowanych, ale swoje miejsce mogą tu również znaleźć turyści indywidualni. W ramach oferty letniej Żarek Szalone warsztaty etno będą się odbywać w każdy weekend (od 25 kwietnia).

- Niezależnie od wieku i od pory dnia, niezależnie czy to wypad rodzinny, czy towarzyski - w każdy weekend można wziąć udział w warsztatach z dowolnym materiałem: żywą wikliną, brzozą, słomą, gazetą. Można zacząć od podstawowych technik albo realizować własne pomysły - zaprasza Dagmara Muszyńska.
EtnoJura

Pracownia Etnodizajnu
ul. Leśniowska 26, 42-310 Żarki
tel: 730-950-551
kontakt@etnojura.pl, www.etnojura.pl

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach