Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15979621
  • W tym roku: 464118
  • W tym miesiącu: 8580
  • Dziś: 1144
  • Online: 49

Portrety Papieskie w Galerii Mistrzów w Będzinie

Od 23 marca do 7 kwietnia w galerii Ośrodka Kultury można będzie podziwiać kolejną wystawę z cyklu Obrazy Mistrzów. Tym razem zaprezentowane zostaną "Portrety Papieskie" autorstwa Zbigniewa Krasonia.

 

Efektem twórczości artysty Zbigniewa Krasonia, malarza nieprofesjonalnego, jest bardzo duża ilość obrazów. Wśród nich są niezwykłe portrety zmarłego w 2005 r. św. Jana Pawła II. Część z nich powstała jeszcze za życia papieża Polaka.

W 2008 r. podczas XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka, jednym z nagrodzonych obrazów (III nagroda) był namalowany przez Zbigniewa Krasonia portret Jana Pawła II pt. "Blask".
- Tytuł obrazu "Blask" jest symboliczny. Ojciec święty ukazany jest przeze mnie w blasku słońca. Tytuł ma zwrócić uwagę na postać Papieża, który dla całego świata był kimś wyjątkowym i otaczała go niezwykła aura. - mówi autor.

Malarstwo dla Zbigniewa Krasonia jest pasją, która towarzyszy mu przez całe życie. Swój warsztat malarski doskonali pod kierunkiem artysty Romualda Korusa w pracowni malarstwa sztalugowego w Ośrodku Kultury w Będzinie. Uprawia malarstwo olejne.

Tworzy pejzaże i wspomniane już portrety. Te ostatnie stanowią pokaźną kolekcję w jego zbiorach. Prace twórcy prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Mikołowie, Rybniku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Sarnowie. Wiele jego obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych osób.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach