Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16896811
  • W tym roku: 547902
  • W tym miesiącu: 95151
  • Dziś: 2713
  • Online: 85

Koleją przez Pyrzowice do Tarnowskich Gór

 

W Siewierzu rozmawiano o rewitalizacji linii kolejowej nr 182 łączącej Zawiercie z Tarnowskimi Górami. Odbudowana linia ma biegnąć przez Porębę, Siewierz, lotnisko w Pyrzowicach, Ożarowice i Miasteczko śląskie.

 

Miasto Zawiercie podczas konsultacji reprezentował wiceprezydent Łukasz Konarski.

Spotkanie zorganizowało konsorcjum firm, którym PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zleciły wykonanie dokumentacji przedsięwzięcia. Prace projektowe miałby się zakończyć na początku II kwartału 2016 r.

Pierwszy etap projektowania ma polegać na przygotowaniu koncepcji i rozpoznaniu potrzeb warunkujących rewitalizację linii. W kolejnej fazie zaplanowano opracowanie wariantów projektowych dla odbudowywanego połączenia.

Rewitalizowana linia mogłaby obsługiwać regionalne przewozy pasażerskie z kierunku Częstochowy i Zawiercia do Międzynarodowego Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach i do Tarnowskich Gór.

Projekt "Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie" ujęto na Liście i w Wieloletnim Programie Inwestycji Kolejowych. Projekt stanowi odniesienie do Strategii rozwoju województwa śląskiego, Strategii rozwoju transportu pasażerskiego w regionie śląskim oraz do Listy rankingowej projektów dotyczących sieci kolejowych proponowanych do realizacji z poziomu krajowego w ramach Kontraktu Terytorialnego.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach