Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 18827743
  • W tym roku: 625345
  • W tym miesiącu: 7396
  • Dziś: 1687
  • Online: 21

Zostań właścicielem pensjonatu!

Na przestrzeni dwóch ostatnich miesięcy pojawiło się kilka raportów o stanie branży turystycznej w Polsce. Ich autorzy są zgodni – turystyka w Polsce zapomina o kryzysie. Rok 2014 okazał się być zadowalający dla większości podmiotów turystycznych. Jedną z bardziej zauważalnych zmian jest coraz popularniejszy wybór przez Polaków rodzimych miejsc na wypoczynek.

Budowa domu wczasowego powinna być poprzedzona przemyślaną decyzją, ponieważ wiąże się z wydatkami i szczegółową organizacją pracy. Pozwoli ona na sprawne przejście procedur powstawania nowego pensjonatu. Unikniemy nieoczekiwanych przestojów w pracach budowlanych i dodatkowych kosztów.  Już na początku wiosny rusza sezon budowlany. Przy dobrej organizacji  klucze wyrabiamy tuż przed nadejściem zimy U niektórych jest to bezpośrednia kontynuacja prac wykonywanych przez ekipę budowlaną w okresie jesiennym. W przypadku sprzyjających warunków wiosnę można zacząć z już postawionymi fundamentami.

Polska wraca do łask turystów

Polska wraca do łask turystów
fot.: pixabay.com

W ostatnich latach wyklarowała się moda na zagraniczne wyjazdy, które zaczynają powoli ustępować podróżom po Polsce. Nasz kraj staje się również coraz chętniej odwiedzany przez zagranicznych turystów. Rozwój branży sprawia, że jest w niej miejsce dla nowych chętnych. Sprawdź, czy również dla Ciebie.

Dla większości inwestorów jesień to wzmożony okres załatwienia wszelkich formalności i kompletowania wszystkich dokumentów. Związane z nimi procedury potrafią wystawić wszystkich chętnych na sporą cierpliwość. Sam brak Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla działki, na której chcemy postawić nasz obiekt, może potrwać nawet 60 dni. Dodatkowo poproszeni zostaniemy m.in. o wniosek przyłączenia energii elektrycznej, wniosek o warunki zabudowy, wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu i nie tylko.

Wybór projektu domu.

Okres zimowy warto przeznaczyć na wybór projektu domu. Architektura i projektowanie   pozwoli nam określić własne wymagania dotyczące z wyglądu i funkcjonalności obiektu. Wiąże się z tym odnalezienie właściwego typu placówki, która powinna odpowiadać na potrzeby przyszłych gości. Precyzja w oczekiwaniach ułatwi nam przystosowanie obiektu. Nie zapominajmy o własnych możliwościach finansowych. Zbyt ambitne plany mogą w przyszłości okazać się dużym obciążeniem. Optymalnym rozwiązaniem przy ograniczonych funduszach wydaje się budownictwo jednorodzinne zaadaptowane na pensjonat.


Sprawdzonym rozwiązaniem w branży turystycznej jest wybór mniejszej placówki, która ogranicza nasze koszty w początkowej fazie działalności. Zdecydowanie się na dom, który pomieści kilku gości, może okazać się doskonałym startem. Nawet jeśli nie planujemy szerokiej ekspansji hotelowej, taki pensjonat w trakcie sezonu może przynieść nam sporo dodatkowych funduszy. Projekty domów uwzględniające adaptację pod turystykę są atrakcyjne nawet dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wielkie realizacje.

Jura odkrywana na nowo

Jura Krakowsko-Częstochowska w ostatnich latach odkrywana jest na nowo. Regularny wzrost w liczbie przyjezdnych jest w dużej mierze zasługą zmiany myślenia o całym regionie wśród władz miasteczek znajdujących się w okolicach Jury. Promocja turystyczna przekłada się na nowe szlaki, odnowione zabytki i coraz lepszą ofertę noclegów. Jura zapewnia jeden z kluczowych czynników w prowadzeniu pensjonatu - jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku, gdzie aktywnie czas spędzi cała rodzina. Pozostałe działania zalezą już od samych właścicieli domów wczasowych.

autor: TM.
Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach