Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15986685
  • W tym roku: 471182
  • W tym miesiącu: 15644
  • Dziś: 692
  • Online: 24

Wawel za darmo w listopadzie

 

Listopad to idealny miesiąc do darmowego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu. Tym bardziej, że muzeum przygotowało wiele atrakcji.

 

Rok temu idea darmowego zwiedzanie przyciągnęła tłumy turystów. Organizatorzy są przekonani, że w tym roku będzie podobnie. Po raz drugi listopad ogłoszono miesiącem, w którym za darmo możemy odwiedzić najcenniejsze zabytki Krakowa i Warszawy. Stanie się to dzięki inicjatywie ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego


Przez miesiąc najmłodsi i ci nieco starsi będą mogli podziwiać wybrane wystawy m.in. Reprezentacyjne komnaty królewskie , a także Skarbiec i zbrojownie
Aby zobaczyć wszystkie atrakcje, należy odebrać w kasie muzeum bezpłatny bilet. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 bilety. W muzeum obowiązują stałe limity dzienne wejść.

Kasa przy Bramie Herbowej jest nieczynna, bilety można odebrać w Centrum Promocji i Informacji Zamku Królewskiego na Wawelu, od wtorku do soboty w godz. 9.15-14.45 oraz w niedziele od 9.30 do 14.45.


Wystawy "Reprezentacyjne komnaty królewskie", "Skarbiec i zbrojownia", "Wawel zaginiony", "Nabytki 2012", oraz "Dama z gronostajem" czynne będą w dniach wtorek-sobota od godz. 9.30 do 16.00. W niedziele od 10-16.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach