Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15976345
  • W tym roku: 460842
  • W tym miesiącu: 5304
  • Dziś: 1097
  • Online: 35

Uwaga! Podpalacz!

Komunikat prasowy Gminy Olsztyn
3 listopada 2014 r.

NAGRODA ZA WSKAZANIE PODPALACZA
Uwaga! Podpalacz!


Pięć pożarów budynków w ciągu miesiąca, wybuchających w podobny sposób i o zbliżonej godzinie wskazuje na to, że w Olsztynie grasuje podpalacz. Za jego wskazanie wyznaczona została nagroda w wysokości 10 tys. zł.

Nagrodę funduje Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Wójt Gminy Olsztyn.

Pożary zaczęły wybuchać w Olsztynie od 28 września: spaliła się szopa, potem otoczenie stajni wraz z drewnem opałowym, bryczką i saniami, a kilkanaście dni później stajnia i dwa kuce. W ciągu następnych dni ktoś podłożył ogień w niezamieszkałym jeszcze domu w Olsztynie. 3 listopada, jak wynika z opinii biegłego pożarnika, podpalona została "Stodoła Krzycha" - lokal gastronomiczny z tarasem widokowym przy ul. Zamkowej w Olsztynie.

3 listopada w Urzędzie Gminy Olsztyn odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: miejscowi właściciele nieruchomości i przedsiębiorcy oraz policja reprezentowana przez zastępcę komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, kom. Dariusza Kiedrzyna i komendanta Komisariatu Policji w Olsztynie, asp. Grzegorza Szatana. W spotkaniu udział wziął także Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

- Nie ma wątpliwości, że pożary w Olsztynie wywołane o tej samej godzinie w niewielkich odległościach czasowych, to sprawa podpalacza. Poprosiliśmy Policję o wzmożone patrole, a właścicieli obiektów usługowych o dodatkowy monitoring w ich okolicy. - mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

- Policja prowadząc intensywne czynności w celu zatrzymania sprawcy, reaguje na wszystkie sygnały.- komentuje asp. Grzegorz Szatan, komendant Komisariatu Policji w Olsztynie.

Osoby, które mogą pomóc, prosimy o kontakt: z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod nr 34/ 36-91-255, z Komisariatem Policji w Olsztynie pod nr 34/ 36-90-971 lub 997.
Wszystkim osobom, które przekażą informacje policja zapewnia pełną anonimowość.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach