Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15975109
  • W tym roku: 459606
  • W tym miesiącu: 4068
  • Dziś: 1672
  • Online: 44

Jarmark Norbertański i bitwa o Fort w Zabierzowie

W weekend, 20-21 września na Błoniach Zabierzowskich potrwa II Jarmark Norbertański, czyli największa impreza rycerska w Małopolsce.
Jarmark Norbertański to fabularyzowana impreza plenerowa, która łączy elementy historycznego widowiska rycerskiego, promocję tradycyjnego rzemiosła i polskiej kuchni. Impreza podzielona jest na dwa tematyczne dni - Rycerską Sobotę oraz Etnoniedzielę.

 

II Jarmark Norbertański - Rycerze w Zabierzowie to największa w tym roku impreza rycerska w Małopolsce. Już 20 i 21 września na Błonia Zabierzowskie ściągnie blisko 30 bractw rycerskich z południowej Polski, których członkowie staną do boju w licznych turniejach - mówi Monika Nowakowska-Kościelniak z Biura Festiwalowego Błonia Zabierzowskie.

Dodatkową atrakcją pierwszego dnia będą pokazy kaskaderki konnej oraz turniej tradycyjnego łucznictwa. Sobota zakończy się wielką bitwą o średniowieczny fort. Do walki stanie blisko 200 rycerzy, łuczników i artylerii.

Drugi dzień imprezy, to Etnoniedziela czyli pokazy i warsztaty tradycyjnego polskiego rzemiosła, połączone z targami lokalnych produktów spożywczych. Na wszystkich chętnych będzie czekała Andegaweńska Szkoła Rycerska, gdzie pod okiem rycerzy, dam dworu oraz mnichów będzie można nauczyć się fechtunku, poznać dworskie obyczaje oraz zgłębić tajniki zielarstwa.

- Oprócz warsztatów i targów rzemiosła, zapraszamy także na targi polskiej tradycyjnej żywności pod hasłem Etnokociołek. Pojawi się na nich kilkudziesięciu producentów tradycyjnego polskiego chleba, wypieków, napojów, serów oraz wędlin. Będziemy również promować polskie owoce pod hasłem "Jedz jabłka z rycerzami" - dodaje organizatorka.

Czas spędzony na Jarmarku umilą gościom zaproszone zespoły muzyczne. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zakopiański zespół Krywań.

Bilety

normalny - 6 zł, w dniu imprezy - 8 zł
ulgowy - 4 zł, w dniu imprezy - 5 zł (dzieci do lat 12)
rodzinny - 15 zł, w dniu imprezy 20 zł (rodzice + max 3 dzieci do 12 lat)

Bilety upoważniają do jednorazowego wstępu na imprezę. Można je kupią na stronie wydarzenia.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach