Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15985414
  • W tym roku: 469911
  • W tym miesiącu: 14373
  • Dziś: 969
  • Online: 36

Przewodnik po podziemiach Polski

 

Krakowski Klub Podróżników "śródziemie" wydał przewodnik "Podziemne Atrakcje Turystyczne w Polsce". Najwięcej atrakcji znaleziono w Małopolsce.

 

 

Z Małopolski opisano 17 podziemnych atrakcji turystycznych. Przewodnik powstał po kilku latach fotografowania i gromadzenia informacji. Teraz Albin Marciniak wraz z Klubem Podróżników "śródziemie" zebrał wszystko i wydał w formie ilustrowanego przewodnika z mapą i dokładnym opisem obiektów wraz informacjami na temat poziomu trudności czy godzin otwarcia.

Miliony turystów każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka ciekawych miejsc do zwiedzania. Ta mapa ma na celu uświadomienie im, jak wiele nasz kraj ma do zaoferowania także poza sezonem a nawet w zimie. To sposób na zwiedzanie przez cały rok - bez względu na pogodę i porę roku, w podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie. Chcemy zachęcić Polaków do odłożenia pilota od telewizora i wyruszenia na spotkanie z przygodą - mówi Albin Marciniak pomysłodawca przewodnika.

Wiele z opisanych obiektów lepiej zwiedzać poza sezonem wakacyjnym. Wtedy można liczyć na komfortową wizytę, bez tłoku, kolejek i konieczności wcześniejszych rezerwacji. Aby zachęcić do zwiedzania, mapa ma specjalne miejsca do zbierania pieczątek w odwiedzonych miejscach - turysta który zbierze określoną ilość pieczątek - 10, 20 lub wszystkie, może przesłać na adres podziemiapolski@gmail.com zdjęcie swojej mapy z pieczątkami. Otrzyma dyplom i szansę na wygranie weekendowych pobytów w hotelach przy obiektach ze zwiedzaniem, albumów, map, ilustrowanych wydawnictw, sprzętu turystycznego i sportowego oraz koszulek poszukiwaczy skarbów.

Przewodnik opisuje 63 obiekty, które są udostępnione dla zwiedzających. Znajdziemy tam schrony, kopalnie, sztolnie, jaskinie, podziemne trasy, bunkry i inne obiekty militarne. Z samej Małopolski na mapie znajduje się 17 miejsc. Są to: Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopalnia Soli w Bochni, Podziemia Rynku w Krakowie, Panteon Narodowy w Krakowie, Krypty Katedralne na Wawelu, Krypty i podziemia w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, Krypty Reformatów w Krakowie, Jaskinia Radochowska, Jaskinia Raptawicka, Jaskinia Ciemna, Jaskinia Łokietka, Jaskinia Mroźna, Smocza Jama (jaskinia w Tatrach), Smocza Jama pod Wawelem, Jaskinia Wierzchowska, Jaskinia Mylna, Jaskinia Nietoperzowa oraz Jaskinia Mamutowa.

Projekt wspierany jest przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego oraz Polską Organizację Turystyczną.

Mapę można kupić w wybranych punktach i na stronie Klubu Podróżników "śródziemie". Koszt przewodnika 15 złotych.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach