Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15986723
  • W tym roku: 471220
  • W tym miesiącu: 15682
  • Dziś: 730
  • Online: 55

Park, ścieżka rowerowa i parkingi

Budowa blisko kilometrowej ścieżki rowerowej z Olsztyna do Sokolich Gór, utworzenie tam miejsca wypoczynku i parkingu oraz powstanie efektownego parku w lesie u podnóża Góry Zamkowej wraz z parkingiem, to efekty działań skierowanych na podniesienie atrakcyjności turystycznej Olsztyna.

 

Las pod zamkiem zyskał efektowny park z mnóstwem alejek oraz elementami małej architektury: ławkami, koszami na śmieci, lampami i stanowiskami grillowymi. Niebawem pojawią się w nim balansujące rzeźby, znanego także na świecie artysty, Jerzego Kędziory.

Przy rezerwacie przyrody Sokole Góry powstało miejsce obsługi zmotoryzowanego turysty. Są tam: wiaty, stoły z ławkami, kosze na śmieci, miejsca piknikowe, stojaki na rowery oraz stanowiska postojowe dla samochodów osobowych i autokarów.

Całkowity koszt zadania pn. "Turystyczne zagospodarowanie lasu u podnóża ruin XIV w. zamku, jego połączenie ścieżką rowerową z rezerwatem przyrody Sokole Góry wraz z przebudową parkingu i miejsca obsługi turysty w Gminie Olsztyn" to 1 623 500 zł. Startując w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa śląskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego na lata 2007-2013, Działanie 3.2. "Infrastruktura okołoturystyczna", Gmina Olsztyn pozyskała 1 379 975 zł.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach