Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16102130
  • W tym roku: 586627
  • W tym miesiącu: 48491
  • Dziś: 1863
  • Online: 176

Kraków będzie świętował 220. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej

 

24 marca na Rynku Głównym publiczność zobaczy rekonstrukcję przysięgi Tadeusza Kościuszki. Będzie również defilada i pokaz musztry.

 

W 220. rocznice insurekcji kościuszkowskiej w Krakowie przygotowano sporo atrakcji. Obchody rozpoczną się o godz. 9.30 mszą w katedrze na Wawelu, później o godz. 10.30 na Rynku Głównym, gdzie po przeglądzie poddziałów rozpocznie się rekonstrukcja historyczna aktu przysięgi Tadeusza Kościuszki w wykonaniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki z Wrocławia. Uroczystości zakończy defilada.

Wydarzeniem towarzyszącym jest 38.I Bieg Kościuszkowski Szlakiem Pomników pamięci Tadeusza Kościuszki organizowany przez Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki oraz AZS PK. Bieg rozpocznie się o godz. 12:00 przed Gmachem Głównym uczelni. Trasa wiedzie ul. Warszawska, przez pl. Matejki, ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką, Podzamczem, Bulwarami Wiślanymi przez ul. Kościuszki, Salwator, ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona na Kopiec Kościuszki.

24 marca wstęp na Kopiec Kościuszki oraz wszystkie mieszczące się przy nim wystawy będzie bezpłatny.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach