Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15988494
  • W tym roku: 472991
  • W tym miesiącu: 17453
  • Dziś: 751
  • Online: 43

VII Półmaraton Dąbrowski

Już 6 kwietnia wystartuje VII Półmaraton Dąbrowski. Wszystkim niezdecydowanym pozostał już tylko miesiąc, aby dopisać się do listy i wziąć udział w prestiżowym biegu. Zapisy przyjmowane będą tylko do 28 marca.

 

- Do 14 marca obowiązuje niższa opłata startowa 50 zł - przypomina Wojciech Juroof, z dabrowskiego CSiRu, organizatora sportowego wydarzenia. - Od 17 do 28 marca wpisowe wzrasta do 60 zł. - I dodaje - Uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej w pierwszym terminie otrzymają imienne nr startowe.

Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich biegaczy, którzy zgłoszą swój start, uiszczą opłatę startową, posiadają aktualne badania lekarskie lub podpiszą formularz o zdolności do udziału w biegu oraz najpóźniej 6 kwietnia 2014 r. ukończą 18 lat.

Zawodnicy wystartują z Ujejsca o 11.00. Wzorem lat ubiegłych meta zlokalizowana zostanie przy Hali Widowiskowo-Sportowej ,,Centrum".

Trasa biegu liczy 21 km i przebiega wzdłuż terenów przy Pogorii III i IV. Biuro zawodów jak co roku zlokalizowane będzie w Hali ,,Centrum" przy Al. Róż 3.

W sobotę, 5 kwietnia od 9.00 do 20.00 prowadzona będzie weryfikacja zawodników oraz wydawanie pakietów startowych. W dniu imprezy biuro zawodów czynne będzie od 7.00 do 9.00.

Autokary dla biegaczy odjadą o godzinie 9:45.

Poza atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców organizatorzy przygotowali także konkurs z nagrodami. Po zakończeniu biegu odbędzie się losowanie numerów startowych, które wezmą udział w quizie.

Nordic Walking

Trasa marszu liczy 5 km. Start nastąpi o 11.45 ze ścieżki rowerowej przed Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria przy zbiorniku wodnym Pogoria III.

W sobotę, 5 kwietnia od 9.00 do 20.00 prowadzona będzie weryfikacja zawodników oraz wydawanie pakietów startowych. W dniu imprezy biuro zawodów czynne będzie od 7.00 do 9.00. - Dla kategorii Nordic Walking do 10.00.

Sprzed Hali Widowiskowo - Sportowej "Centrum" zawodnicy kategorii Nordic Walking przejadą autokarami na linię startu o 10.45.

Bieg skrzata

W ramach Półmaratonu zgodnie z tradycją odbędzie się ,,Bieg Skrzata" dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Pierwszy bieg na dystansie 300 m wystartuje o 10.15.

Skrzaty przemierzą trasę alejkami w Parku Hallera. Najmłodszych biegaczy można również zarejestrować w biurze zawodów w sobotę tj. 5 kwietnia od 9.00 do 20.00 oraz w dniu imprezy od 9.00 do 9.45.

Udział w biegu jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma upominek. Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie http://www.csir.pl/polmaraton.php .

 

Treningi trasą VII Półmaratonu Dąbrowskiego.

Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w treningach trasą Półmaratonu Dąbrowskiego. Treningi odbędą się 9 i 23 marca. Zbiórka uczestników o 8.45 w Hali Centrum ( Alei Róż 3, Dąbrowa Górnicza ). Centrum Sportu i Rekreacji zapewnia transport na miejsce startu ( Ujejsce ).

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach