Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15982383
  • W tym roku: 466880
  • W tym miesiącu: 11342
  • Dziś: 821
  • Online: 42

XXXVI śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kolejne śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne rozpocznie się o godzinie 10.00 w najbliższą sobotę 22 lutego.

Na wycieczkę zapraszają Centrum Kultury Katowice, Wydział Biologii i Ochrony środowiska Uniwersytetu śląskiego oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św Barbary.

 

Punktem startu wycieczki jest plac przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary, znanym również jako Szpital Górniczy w Sosnowcu. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić niektóre z zazwyczaj niedostępnych kazamatów szpitalnych.
Następnie przez łąki i relikty średniowiecznych kamieniołomów skierują się w stronę Górek Małobądzkich, na osiedle Syberka - swego czasu uznawane za perłę PRL-owskiej architektury.

Z Syberki, przechodząc kładką nad popularną Warszawianką, skierują się na Piaski - dzielnicę Czeladzi. Tam zobaczą wzorcowe osiedle patronackie w stylu normańskim, wybudowane z cegły i kamienia na początku ubiegłego stulecia.

W końcu przez Milowice, Dąbrówkę Małą i Bogucice podążą w stronę katowickiego Spodka, mijając po drodze wszelkiego autoramentu działki, pola, hałdy oraz zagajniki.

Informacje dojazdowe:
Katowice: autobus 805 z ulicy Piotra Skargi, odjazd 9:15;
Będzin: autobus 616 z przystanku Będzin Stadion o 9:46;
Sosnowiec: autobus 926 z przystanku Sosnowiec Dworzec PKP o 9:15; tramwaj 21 z analogicznego przystanku o 9:29,należy wysiąść na przystanku Będzin Cmentarz Komunalny o 9:41;
Dąbrowa Górnicza: tramwaj 21 z przystanku Dąbrowa Górnicza Centrum o 9:13, należy wysiąść na przystanku Będzin Cmentarz Komunalny o 9:33.
W obu przypadkach, po opuszczeniu tramwaju, należy kierować się pod górę w ulicę 27 stycznia, po czym delikatnie skręcając w lewo w ulicę Żeromskiego, dociera się do szpitala.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10.00. Udział w niej ma charakter bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu.
Informacje i zapisy: pawel.graja@ck.art.pl

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach