Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 19121256
  • W tym roku: 252682
  • W tym miesiącu: 54618
  • Dziś: 748
  • Online: 32

KRAKÓW. Weekend za darmo: imprezy, koncerty, sport i wydarzenia

W nadchodzący weekend szykuje się sporo ciekawych darmowych imprez. W tym tygodniu za darmo będzie można posłuchać muzyki lub zwiedzić krakowskie muzea oraz posłuchać wykładów na temat architektury czy ekologii.

Smakosze mogą odwiedzić sobotni Targ Zimowy, gdzie lokalni producenci proponują swoje świeże sezonowe wyroby.

A oto wybrane imprezy za darmo:

  • Koncert zespołu Krecia Robota, 23 stycznia, godz. 18.00, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Zespół zadebiutował w 2010 roku. Stworzony z inicjatywy dwóch krakowskich muzyków Maćka Kłeczka i Marcina Sonnenberga. Chłopcy działali wcześniej w bluesowej kapeli The Cook. Grupa koncertuje zarówno w klubach muzycznych jak i na festiwalach.
  • Wykład "Architektura i wystrój synagog", 23 stycznia, godz. 18.00, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Wykład poprowadzi Agnieszka Wozowicz, w ramach cyklu "Mona Lisa z wąsami - spotkanie ze sztuką dawną i nową". Spotkanie ma na celu przybliżenie wielu informacji o sztuce. Forma wykładu to prelekcja ilustrowana slajdami.
  • Wykład "środowiskowe i społeczne problemy eksploatacji systemów wodno-melioracyjnych w Afryce na przykładzie Nigerii i Etiopii", 25 stycznia, godz. 10.45, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Wykład poprowadzi Prof. dr hab. inż. Antoni Kuźniar z Małopolskiego Ośrodka Badawczego ITP, w ramach projektu Uniwersytet Otwarty Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Będzie to spotkanie z cyklu "Humanizacja techniki i interdyscyplinarne problemy XXI wieku".
  • Wykład "Ekologia informacji remedium na informacyjne problemy w XXI wieku", 25 stycznia, godz. 9.00, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Wykład poprowadzi Prof. dr hab. Wiesław Babik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ramach projektu, w ramach projektu Uniwersytet Otwarty Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Będzie to spotkanie z cyklu "Nowe osiągnięcia nauki i techniki, w tym informatyki".
  • Małopolskie Spotkanie Kolędowe, 26 stycznia, godz. 10.00, Akademia Muzyczna w Krakowie. Celem imprezy jest rozpowszechnienie śpiewu chóralnego w szkołach jak i innych placówkach oświatowych oraz popularyzacja śpiewu grupowego muzyki chóralnej wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie to swoistego rodzaju kultywowanie tradycji śpiewania kolęd.
  • Wystawa Mirosława Filonika pt. "Powrót", wt-sob do 1 lutego, godz. 12.00-17.00, Galeria Zderzak. Wystawa "Powrót" ma na celu przypomnienie wystawy "Love" z 1990 roku, kiedy to artysta po raz pierwszy pojawił się w krakowskim Zderzaku. Można zobaczyć remake prac z lat 80. w skali 1:20.
  • Prace dyplomowe Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, 7 stycznia-2 lutego, Pałac Sztuki. Wystawa ukazuje prace autorstwa studentów Wydziału Grafiki, którzy uczyli się na Wydziale Sztuki. Od roku 1975 pojawiło się już ich niespełna 3000. Wystawa ma na celu doprowadzenie do spotkania absolwentów z wykładowcami oraz nawiązania kontaktów koleżeńskich.
  • Targ Zimowy w Krakowie, każda sobota, namiot handlowy przed CHT, ul. Powstańców Wielkopolskich. 11 stycznia Targ Jesienny zmieni swoje oblicze. Choć zima w tym roku jest wyjątkowo łagodna i ciepła, natura wciąż rządzi się swoimi prawami, dlatego warto zmienić typowo jesienne produkty na te charakterystyczne dla sezonu zimowego. Stoiska będą czynne w każdą zimową sobotę od godziny 8 do 13. Wśród oferowanych produktów będzie można znaleźć sery, tradycyjne wędliny, wiejskie kury, a także świeże jaja, wędzone ryby, miody, soki tłoczone, tradycyjnie wypiekane pieczywo oraz warzywa i owoce.

Krakowskie muzea za darmo, cały rok, różne miejsca

Oferta krakowskich muzeów jest niezwykle bogata. Jednak ciekawość świata i głód kultury wcale nie muszą rujnować portfela. Większość placówek w określone dni tygodnia można zwiedzić za darmo. Najczęściej ofertą promocyjną objęte są tylko wystawy stałe, jednak te często są największą atrakcją i stanowią kwintesencję profilu placówki. Sprawdź w jakie dni możesz zwiedzać muzea za darmo.

"Żywe konstrukcje", do czerwca 2014, Fort Kościuszko

Głównym celem akcji "Żywe Konstrukcje" jest zainteresowanie mieszkańców Małopolski naukami technicznymi poprzez zapoznanie ich z mało znaną w Polsce i innowacyjną dziedziną inżynierii lądowej, jaką jest monitorowanie konstrukcji.

Wystawę można odwiedzać codziennie za darmo w godz. 9.30-15.30. Finałem projektu będzie czterodniowy zjazd popularyzatorsko-naukowy w Krakowie w czerwcu 2014 roku.

 

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach