Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15982385
  • W tym roku: 466882
  • W tym miesiącu: 11344
  • Dziś: 823
  • Online: 41

Kraków najpiekniejszy

Prestiżowe wydawnictwo Lonely Planet uznało, że Kraków ma najpiękniejszy plac na Starym Kontynencie.

Stolica Małopolski wyprzedziła Wenecję oraz Maroko.

 

Autorzy rankingu wydawnictwa Lonely Planet podkreślają, że krakowski rynek "cudem ocalał z zawieruchy wojennej, jest perłą architektury renesansowej, z dominującym Kościołem Mariackim i centralnie położoną XVI-wieczną halą kupiecką zwaną Sukiennice".

Kraków znany jest przede wszystkim z grudniowego jarmarku bożonarodzeniowego i lipcowego festiwalu teatrów ulicznych. Te dwa wydarzenia spowodowały, że niżej od Krakowa oceniono Plac świętego Marka w Wenecji oraz Dżamaa al-Fina w Maroko z wielkim targiem i występami kuglarzy.

To nie pierwsze wyróżnienie dla krakowskiego rynku. W 2005 roku amerykańska organizacja "Project for Public Spaces", której celem jest rewitalizacja miejskich przestrzeni publicznych, również uznała że krakowski rynek jest najpiękniejszy na świecie.

Rekomentację Kraków dostał także od tajwańskiego czasoposma poświęconego ślubom. W czasopiśmie Weddings.tw Kraków znalazł się wśród 12 wymarzonych destynacji na idealny miesiąc miodowy.

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach