Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15984329
  • W tym roku: 468826
  • W tym miesiącu: 13288
  • Dziś: 1155
  • Online: 40

Przeciwpożarowa wieża obserwacyjna w Olsztynie

Od marca br. rozpoczną się dyżury w nowej wieży obserwacyjnej, zbudowanej przez Nadleśnictwo Złoty Potok w Olsztynie na "Pańskiej Górze".

 

Od marca br. rozpoczną się dyżury w nowej wieży obserwacyjnej, zbudowanej przez Nadleśnictwo Złoty Potok w Olsztynie na "Pańskiej Górze".

- Obszar, który będzie obserwowany z nowej, 32-metrowej wieży należy do terenów o I kategorii zagrożenia pożarowego. Są to rozległe drzewostany sosnowe i tereny porośnięte trawą, często odwiedzane przez spacerowiczów.- informuje Radosław Ryder, leśniczy leśnictwa Dębowiec.

Wybór lokalizacji nowej wieży wynika również z pożaru, który w 2012 r. opanował rozległe tereny leśne na pograniczu Olsztyna - Odrzykonia i Częstochowy.

- Dotychczas w naszej okolicy mieliśmy tylko jedną taką wieżę w Choroniu. Obserwacja z dwóch wież znacznie ułatwia zlokalizowanie pożaru i określenie jego wielkości. - dodaje leśniczy Ryder.

Wieże w okresie od marca do listopada są głównymi instrumentami do szybkiego zlokalizowania pożaru. Przy niskiej wilgotności ściółki odbywają się na nich stałe dyżury.
Nadleśnictwo Złoty Potok od dwóch lat buduje wieże obserwacyjne systemem monolitycznym. Dotychczas były to wieże w Leśnictwie Dziadówki, oddz. 174k (wieś Ponik) oraz w Leśnictwie Poraj oddz. 138Ah (wieś Choroń).

 

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach