Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15988471
  • W tym roku: 472968
  • W tym miesiącu: 17430
  • Dziś: 728
  • Online: 43

święto jeźdźców pod zamkiem w Olsztynie

Olsztyn zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa -

21 października 2012 r., niedziela godz. 12.00 - błonia zamkowe przy Spichlerzu.

W programie: prezentacja ekip, strzemienny i wyjazd ekip w teren, wybór najładniejszej pary (jeździec + koń), pogoń za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego, grillowanie, wyścigi,....

Olsztyn zaprasza na charytatywne obchody Hubertusa - 21 października 2012 r., niedziela godz. 12.00 - błonia zamkowe przy Spichlerzu.

W programie: prezentacja ekip, strzemienny i wyjazd ekip w teren, wybór najładniejszej pary (jeździec + koń), pogoń za lisem o nagrodę wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego, grillowanie, wyścigi, konkursy, biesiada przy muzyce i ognisku rozpalonym przez zwycięzcę gonitwy, kiermasz ciast i nalewek, przygotowanych przez żony członków RC Częstochowa oraz moc innych atrakcji.

Oprawę muzyczną zapewni zespół Ampera z Częstochowy.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup otwartego inkubatora na oddział patologii noworodka dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Imprezę pod Patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizują: Gmina Olsztyn, Restauracja Spichlerz, Rotary Club Częstochowa.

Hubertus
Nawiązujące do średniowiecznych tradycji święto leśników, łowczych i jeźdźców, odbywa się zazwyczaj na początku listopada - 3-go przypada dzień św. Huberta, patrona myśliwych. Obchodzone już od połowy XV wieku święto było najpierw wielkim polowaniem, które z czasem przekształciło się w zbiorową pogoń za lisem. Obecnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem, przypiętym do lewego ramienia; kto to trofeum zerwie, wygrywa i do następnego Hubertusa jest zwycięzcą gonitwy, a za rok sam jest lisem.

Serdecznie zapraszamy!!!

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach