Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 16017065
  • W tym roku: 501562
  • W tym miesiącu: 4105
  • Dziś: 1153
  • Online: 39

(Kraków i okolice)

16

Ośrodek Szarża

adres: ul. Wczasowa 16, 32-540 Bolęcin
telefony: +48501 35 80 83;
www: bolecin.pl/szarza/index.php
Data aktualizacji: 2014-07-16
Data dodania: 2014-07-16

Odległości

Bankomat do 5 km
Stacja benzynowa do 5 km
Sklep do 2 km
Kościół do 2 km

Udogodnienia w obiekcie

Dostępne w obiekcie

  • akceptujemy zwierzęta
  • altanka
  • darmowy internet
  • grill/miejsce na ognisko
  • parking

Obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym

Obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym:
tak

Opis: Ośrodek Szarża

Bolęcin to niewielka wieś położona ok. 30 km. na zachód od Krakowa. Leży na zachodnim krańcu Puszczy Dulowskiej - największego kompleksu leśnego o unikalnych walorach przyrodniczych w tym regionie. Bolęcin położony jest w obrębie Jurajskiego Parku Krajobrazowego. Park Jurajski to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych i turystycznych - wspaniałe wapienne skały i dolinki, malownicze ostańce, liczne jaskinie oraz największa atrakcja - średniowieczne zamki leżące na szlaku Warowni Jurajskich, zwanym też Szlakiem Orlich Gniazd. Bolęcin znany jest przede wszystkim jako miejsce wypoczynku i rekreacji licznym mieszkańcom zachodnich krańców województwa Małopolskiego. Liczne jeziora i zalewy, czyste wody leśnej rzeki Chechło płynącej ze źródeł położonych w sercu puszczy przesądzają o wyjątkowych walorach tej miejscowości.


My proponujemy Państwu możliwość obejrzenia tego wszystkiego z wysokości końskiego grzbietu. Stadnina Koni "Szarża" w Bolęcinie dysponuje atrakcyjną ofertą dla wszystkich miłośników koni i czynnego wypoczynku. Proponujemy zatem naukę jazdy konnej dla początkujących, przejażdżki i naukę jazdy dla dzieci na kucach, atrakcyjne wycieczki konne po okolicy, połączone między innymi ze zwiedzaniem pobliskich ruin zamku w Tenczynku i Lipowcu. Ponadto dla zaawansowanych i bardziej wymagających jeźdźców prowadzimy treningi doskonalące zakresie ujeżdżania, WKKW i skoków przez przeszkody. Dobrze wyszkolone konie i doświadczeni instruktorzy gwarantują szybkie zgłębienie tajników trudnej sztuki jeździeckiej.


Stadnina dysponuje własnym zapleczem turystycznym w postaci 2 pawilonów mieszkalnych o łącznej liczbie 40 miejsc noclegowych o standardzie schroniska turystycznego (WC i natryski wspólne) umiejscowionych malowniczo nad brzegiem jeziorka, w odległości ok. 600 m od stajni. 20 miejsc to oferta całoroczna, 3 -4 osobowe pokoje ogrzewane i ocieplone. Pozostale 20 miejsc czynne jest w sezonie letnim (brak ogrzewania). Do dyspozycji gości stołówka serwująca domowe posiłki. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z pola namiotowego lub ustawienia własnej przyczepy kempingowej. Szczególną atrakcją dla miłośników przyrody są leżące o kilkaset metrów od terenu Stadniny kolonie bobrów, z przepięknymi żeremiami, które większość z nas zna jedynie z filmów i książek przyrodniczych.

Galeria: Ośrodek Szarża

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach