Pensjonaty

Zacisze u Gilów

Żarki Letnisko

Ośrodek Korona

Lanckorona

B&B Kolory

Kraków

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!

(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 15981201
  • W tym roku: 465698
  • W tym miesiącu: 10160
  • Dziś: 1157
  • Online: 112

(Kraków i okolice)

14

Restauracja Horai

adres: pl. Wolnica 9, 31-060 Kraków
telefony: +48 12 430 03 58;
www: www.horairestaurant.pl
Data aktualizacji: 2014-05-27
Data dodania: 2014-05-27

Gastronomia

Liczba miejsc w lokalu:
30-50 miejsc

Rodzaje dań

  • Kolacja
  • Obiad
  • Podwieczorek

Odległości

Bankomat do 500 m
Stacja benzynowa do 2 km
Dworzec PKP do 5 km
Dworzec PKS do 5 km
Sklep do 500m
Kościół do 500m
Opieka zdrowotna do 1 km
Wypożyczalnia rowerów do 500m
Stadnina koni do 5 km
Basen do 1 km
Lodowisko do 2 km

Atrakcje w pobliżu

1.):
Muzeum Etnograficzne

2.):
Żydowskie Muzeum Galicja

3.):
Stara Synagoga

4.):
Cmentarz Remuh

5.):
Bulwary nadwiślańskie

6.):
Zamek Królewski na Wawelu

Obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym

Obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym:
tak

Opis: Restauracja Horai

Restauracja Horai – smak dalekiego wschodu


Narodzona z pasji do kulinarnego dalekiego wschodu gdzie umiłowanie sztuki podania potrawy jest równie ważne jak i jej smak, świeżość – odznacza się niezwykłym piętnem, jakże odmiennym od innych miejsc w których sushi jest jedynie produktem i punktem wyjściowym do biznesu, a nie sztuką.


Położona przy placu Wolnica w Krakowie – stanowi jej centrum i nutkę orientalnej tajemniczości. Góra Horai to starożytna kraina szczęśliwości. Rośnie tam złote drzewo ze srebrnymi korzeniami. A restauracja Horai to kraina smakowitości. Gotują tam kucharze kochający swój fach. Podczas gdy większość działających w Polsce skośnookich kucharzy we własnym kraju wykonywała całkiem inne zawody i nie miała okazji nawet stanąć przy garnkach, szefowie z restauracji Horai przez wiele lat terminowali w restauracjach Chin czy Tajlandii i mają ortodoksyjne podejście do patelni.


Tu wybór jest bardzo trudny, gdyż kusi mnóstwo pyszności. Są znakomite tajskie zupy na mleku kokosowym i cytrynowej trawie, palące podniebienie mięsa w zielonym lub czerwonym curry, klasyczne Pad Thai, czyli ryżowy makaron smażony z mięsem. Warto też popróbować genialnego sosu orzechowego, który podaje się tu do oryginalnych szaszłyczków satay, a także do chrupiących chipsów krewetkowych.


Posiadamy również krótkie, lecz treściwe menu poświęcone w całości potrawom z kantońskiego grilla. Ta szlachetna chińska technika obróbki mięsa, które z zewnątrz się piecze, a od środka jednocześnie gotuje, stanowi novum w polskiej gastronomii. Zapewniam, że smak i konsystencja podawanej tu kaczki przewyższają wszystkie moje dotychczasowe doświadczenia z potrawami z tego ptaka. A wypada też skosztować kapitalnych żeberek i odjazdowego boczku.


Wizyta tu to także okazja do degustacji egzotycznych alkoholi. Jest chińska wódka, sake, wino śliwkowe i z owoców liczi, piwa chińskie, tajskie i japońskie.

Galeria: Restauracja Horai

Lokalizacja: Restauracja Horai

Inne portale:
noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach noclegi w Sudetach noclegi w Karkonoszach